Biuro do Spraw Dobrych

Biuro do Spraw Dobrych

Stowarzyszenie Grono otwiera klub wolontariusza z elementami socjoterapii dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic.

Wszystkich chętnych, chcących poznać tajemnicę zapraszamy do wypełniania formularza ...

Stowarzyszenie Grono otwiera klub wolontariusza z elementami socjoterapii dla dzieci i młodzieży z Lubina i okolic. „Biuro do Spraw Dobrych”, bo taką nazwę będzie nosił klub rozpocznie swoją działalność warsztatami „Kartka Do Betlejem”, w czasie których uczestnicy będą mogli wykonać zadanie konkursowe oraz podpisać umowę wolontariacką. Naszą ideą jest angażowanie wszystkich chętnych, dzieci i młodzieży do zwracania uwagi na trudne tematy wokół nas oraz uczenie ich wrażliwości i właściwej empatii. Do Biura przyjmiemy wszystkich, którzy chcą zrobić choćby najmniejszy dobry uczynek, mają pomysł, który przysłuży się lokalnej społeczności, chcą działać na rzecz kultury. Będą mogli się tu odnaleźć także ci, którzy potrzebują wsparcia i pomocy. Czas, w którym przeprowadzimy warsztaty nie jest  przypadkowy, zbliżające się Święta Bożego Narodzenia są okazją do refleksji na temat ich istoty czyli obdarowywania się dobrem i życzliwością.  Dlaczego Kartka do Betlejem? Wszystkich chętnych, chcących poznać tajemnicę zapraszamy do wypełniania formularza i zgłaszania się na warsztaty do 20 listopada 2019.

Formularz dostępny na stronie www.stowarzyszeniegrono.pl  oraz w siedzibie stowarzyszenia przy ulicy Łokietka 7 w Lubinie, a także w lubińskim Ratuszu.

Telefon kontaktowy : 731-123-311

PROGRAM

10.00 – REJESTRACJA I PRZYWITANIE UCZESTNIKÓW.

10.20– PREZENTACJA MULTIMEDIALNA ZWIĄZANA Z TEMATEM WARSZTATÓW I KONKURSU.

11.00-11.30 – PRZERWA KAWOWA Z PRZEKĄSKĄ ORAZ LOSOWANIE MOTYWÓW PRZEWODNICH ZADAŃ KONKURSOWYCH

11.40- 15.00 – WARSZTATY PLASTYCZNO – JĘZYKOWE.

W CZASIE WARSZTATÓW PROWADZONE BĘDĄ RÓWNIEŻ DARMOWE PORADY I KONSULTACJE ZE SPECJALISTAMI ZE STOWARZYSZENIA  „GRONO” TAKIMI JAK : PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA, LOGOPEDA, PRAWNIK, DIETETYK.

GRONO

Relacja z warsztatów