Wirtalna rzeczywistość i psychoterapia? Jak najbardziej! Nasi specjaliści w pracy także korzystają z tego potężnego narzędzia, jakim jest VR.
W terapii dzieci i młodzieży zanurzenie w wirtualnej rzeczywistości przynosi niesamowite efekty. Pomaga im w zmaganiach z lękami, z niepełnosprawnością, a także w rozwijaniu uwagi i samokontroli.
– Przyznaję, że nie spodziewałem się, że efekty wykorzystania tego narzędzia będą tak szybkie – mówi Krystian Bączek, jeden z certyfikowanych terapeutów VR. – Dzieci, z którymi zwykle kontakt jest bardzo ograniczony, w wirtualnej rzeczywistości otwierają się, dzielą swoimi wrażeniami, nawet rozmawiają ze stworkami, spotkanymi w VR. Jest to możliwe przede wszystkim dlatego, ponieważ w VR czują się bezpieczne.
Dzieci (i młodzież), ciekawe nowinek, nawykłe do poruszania się w internecie i grach komputerowych szybko wchodzą w symbiozę w sztucznie generowanym świecie. I niezadko są w tym lepsi od… terapeutów.
– My, natomiast, możemy na bieżąco obserwować ich ruchy w VR, czasem pomóc, rozmawiać i kierować na kolejne etapy tej podróży – dodaje psychoterapeuta.
Więcej na temat nowego narzędzia, jakim jest wirtualna rzeczywistość, w naszej pracy można przeczytać w poniższym artykule:
U góry: zdjęcie poglądowe, <a href=”https://depositphotos.com/pl/photos/holidays-events.html”>Dziewczyna robi joga z zestaw wirtualnej rzeczywistości na matę do jogi w domu – depositphotos.com</a>