Stowarzyszenie na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego „Grono”
Misja i cele
O nas
Celem naszego Stowarzyszenia na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego jest przede wszystkim rozwój bezpłatnych usług społecznych, wsparcie osób i grup zagrożonych wykluczeniem. Sprzyjanie rozwojowi regionu. Wspieranie inicjatyw jego mieszkańców. Chcemy, aby działania te wyłaniały się z inicjatywy oddolnej i integrowały naszą społeczność wokół wspólnych celów.
Stowarzyszenie powstało w 2016 roku. Powołały je do życia osoby, które od lat w swojej pracy spotykają się z potrzebami innych, z trudnościami, barierami, które nie pozwalają na godne i spokojne funkcjonowanie. Stowarzyszenie ma być odpowiedzią na różne społeczne problemy i bolączki. Zarówno indywidualne jaki i grupowe, czy lokalne. Kadra jaką dysponujemy składa się z dynamicznych i wykształconych ludzi, którzy ciągle pogłębiają swoją wiedzę. Wśród członków Stowarzyszenia Grono znajduje się wielu specjalistów, którzy chcą wychodzić poza swoją pracę zawodową i z pasją otwierać się na społeczność lokalną.
Są to psychologowie, psychoterapeuci, prawnicy, lekarze, ekonomiści, dziennikarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi. Dzięki takiemu zespołowi do wszystkich problemów i tematów możemy podchodzić interdyscyplinarnie. Bardzo bliskie są nam pojęcia: tolerancja, szacunek, odpowiedzialność i świadomość.
W ramach działań Stowarzyszenia realizujemy:
Różnorodne społeczne projekty współfinansowane ze środków własnych Stowarzyszenia, unijnych i rządowych. Projekty adresowane do różnych grup społecznych.
Nieustanie prowadzimy szkolenia i warsztaty z dziedzin : prawa, psychologii, ekonomii społecznej.
Realizujemy usługi szkoleniowe, doradcze i informacyjne.
Nawiązujemy kontakty, współpracę i wymianę doświadczeń z krajowymi i zagranicznymi podmiotami zajmującymi się tą samą bądź podobną problematyką.
Cele szczegółowe Stowarzyszenia to:
Działalność wspomagająca rozwój bezpłatnych usług społecznych odnoszących się do zdrowia psychicznego dzieci, młodzieży i dorosłych.
Działania na rzecz wzmocnienia spójności społecznej i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.
Upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka, swobód obywatelskich oraz przeciwdziałaniu dyskryminacji.