Nasz zespół tworzą psychologowie, psychoterapeuci, którzy ukończyli lub są w trakcie szkoleń specjalizacyjnych z zakresu różnych nurtów psychoterapii. Członkowie naszego zespołu należą także do Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Nasza praca podlega stałej superwizji przez certyfikowanych superwizorów zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Psychologicznym, Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym, Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychodynamicznej. W ten sposób wszelkie podejmowane przez nas działania psychoterapeutyczne cechuje najwyższa jakość, profesjonalizm i odpowiedzialność.
MARTA WARDACH – psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny, mgr dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Absolwentka Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego, ukończone studia podyplomowe z psychologii transportu, kurs z podstaw interwencji kryzysowej, posiada uprawnienia do badań psychologicznych w zawodach górniczych. Prowadzi badania osób starających się o pozwolenie na broń. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej oraz Stowarzyszenia Psychologów Sądowych. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w dziennym oddziale psychiatrycznym, poradni psychologiczno-pedagogicznej, hospicjum domowym, warsztatach terapii zajęciowej. Od 2011 ściśle związana pracą w Specjalistycznym Gabinecie Psychologiczno-Psychoterapeutycznym. Od kilku lat prowadzi zajęcia z psychologii dla słuchaczy kursów zawodowych. Współpracuje z miesięcznikiem „Nasze Zdrowie”. Ma w swoim dorobku artykuły dotyczące psychologii oraz psychoterapii. Prowadzi kursy i szkolenia z różnorodnych dziedzin psychologii i psychoterapii. Inicjatorka i współzałożycielka Stowarzyszenia Na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego „Grono”.
Udział w zespołach interdyscyplinarnych i dotyczących procedury Niebieskiej Karty (odpowiadała za realizację zadania pod względem merytorycznym i nadzór nad pracą zespołu psychologów). Ustala zakres i kwalifikacje do psychoterapii beneficjentów Stowarzyszenia.
Prowadzi sprawy związane z nadzorem nad zespołem psychologów, organizuje, planuje i dokumentuje procesy, opiniuje i przygotowuje dokumentacje na wezwanie organów ścigania. Organizuje zespoły konsultacyjne dla psychologów i superwizje. Zbiera informacje i kieruje bieżącymi procesami psychoterapeutycznymi i psychologicznymi.
EWELINA KOWALIK – mgr psychologii. Absolwentka studiów podyplomowych: psychologia transportu, diagnoza kliniczna, oligpofrenopedegogiki, studium psychologii sądowej, przygotowanie pedagogicznego, diagnozy klinicznej i psychoterapii oraz wielu specjalistycznych szkoleń i kursów. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Psychoterapeuta psychodynamiczny, oligofrenopedagog, trener biofeedback.
Doświadczenie zawodowe: psycholog w Wielofunkcyjnej Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Kątach Wrocławskich; praca w szkole podstawowej w miejscowości Mietków oraz w gimnazjum w Kostomłotach; zajmowała się realizacją specjalistycznych zajęć rewalidacyjne dla uczniów niepełnosprawnych. Współpracowała ze Specjalistycznym Gabinetem Psychologiczno Psychoterapeutycznym w Lubinie. Od 2008 r. jest kuratorem społecznym w Sądzie w Środzie Śląskiej.
ANNA GROMOTKA-HOP – psycholog, psychoterapeuta, pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego i Wyższej Szkoły Komunikowania, Politologii i Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Doświadczenie zdobywała pracując na oddziale psychiatrycznym, w domu dziecka, w szkolnictwie. Posiada kwalifikacje do badania osób ubiegających się o posiadanie broni. Prowadzi prywatną praktykę w ramach Gabinetu Psychologiczno-Psychoterapeutycznego.
KRYSTIAN BĄCZEK – psycholog, psychoterapeuta poznawczo- behawioralnym w trakcie certyfikacji. Absolwentka psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu na kierunku psychologia kliniczna. Studia podyplomowe: Psychologia Transportu na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Udział w szkoleniach i kursach dotyczących m.in. terapii poznawczo- behawioralnej, terapii uzależnień, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Ukończyła też 4-letnie szkolenie Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej w Szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie, atestowanej i rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo- Behawioralnej (PTTPB).
Doświadczenie zawodowe: praca w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Polkowicach, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach, Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie, Poradni Zdrowia Psychicznego w Legnicy. Oprócz prywatnej praktyki terapeutycznej prowadzi – w ramach Krajowego Programu Przemocy w Rodzinie – programy korekcyjno-edukacyjne dla sprawców przemocy w rodzinie.
KATARZYNA CHORĄŻEWSKA-PAJĄK – mgr resocjalizacji, socjoterapeutka, psychoterapeuta w trakcie specjalizacji, interwent kryzysowy, kurator zawodowy.
Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na Wydziale Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Studia podyplomowe: prawo karne wykonawcze, kryzys i interwencje kryzysowe. psychoterapia i socjoterapia młodzieży. Absolwentka czteroletniej szkoły psychoterapii, realizowanej od 2012-2016 w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym (w trakcie procesu certyfikacji). Od 2018 r. w ramach indywidualnego toku kształcenia odbywa studia magisterskie dla Magistrów i Licencjatów na Uniwersytecie Humanistyczno-Społecznym, na kierunku psychologia (przewidywany termin ukończenia: 2021 r.). Doświadczenie zawodowe: praca w Placówce Wsparcia Dziennego w Środzie Śląskiej.
PATRYCJA KONOPKA – psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła 4-letnie szkolenia psychoterapii poznawczo- behawioralnej w Szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Centrum CBT w Warszawie, atestowanej i rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczo-Behawioralnej (PTTPB). Czyła też studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne, diagnoza kliniczna i psychoterapia, psychologia transportu z eementami psychodynamiki, terapia zachowań niepokojących (studium przypadku).
Doświadczenie zawodowe: prowadzi prywatną praktykę terapeutyczną, pracuje też w Cuprum-Med w Lubinie na oddziale psychogeriatrycznym, psychiatrycznym rehabilitacyjnym. Od trzech lat współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Integracji i Rozwoju Społecznego Grono w Lubinie.
PIOTR SZYLKO – specjalista psychiatrii dorosłych, psychiatrii dzieci i
młodzieży. Doświadczenie zawodowe: praca na Oddziale psychiatrii sądowej o wzmocnionym zabezpieczeniu dla młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu
MILENA JELONEK – psychiatra, seksuolog z 20-letnim stażem pracy w oddziale psychiatrycznym, poradni zdrowia psychicznego, poradni odwykowej, w oddziale diagnostyki i leczenia otępień.
JUSTYNA NAWRACAŁA – psychiatra. Na co dzień pracuje w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Złotoryi
ALEKSANDRA DĄBROWA – mgr zarządzania, inż. transportu; absolwentka UZZM oraz Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego, a także kursy: doradztwo zawodowe. Kierownik wypoczynku i wycieczek szkolnych; BLS – AED w oparciu o standardy 2015 Europejskiej Rady Resuscytacji. Z „Gronem” współpracuje od czterech lat. Jest osobą pierwszego kontaktu w projekcie pomocy postpenitencjarnej „OD TERAZ.
PATRYCJA WARDACH – mgr inż. górnictwa i geologii na Politechnice Wrocławskiej, (specjalizacja: eksploatacja podziemna i odkrywkowa złóż). Ukończyła studia podyplomowe: przygotowanie pedagogiczne, nauczanie przedmiotów mechaniczno-elektronicznych (mechatroniki), a także szkolenie doradcy zawodowego. Z „Gronem” wspólpracuje od czterech lat – jest osobą pierwszego kontaktu w projekcie pomocy postpenitencjarnej OD TERAZ.
KRZYSZTOF STAFIN – mgr fizjoterapii, instruktor fitness. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu. Kierownik oddziału rehabilitacji w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie. Specjalizuje się w treningu medycznym (na przykład: przy zespołach bólowych kręgosłupa lub po zabiegach ortopedycznych. Ukończył również szkolenia z zakresu: terapii manualnej KaltenbornEvjenth, diagnozowania i leczenia bólów kręgosłupa (metoda McKenzie), Medical Fitness, leczenie dyskopatii lędźwiowej w fazie ostrej, rehabilitacja w sporcie, Kinetic Control, trening funkcjonalny PFS, pilates, zdrowy kręgosłup, trening kobiet w ciąży i po ciąży CPF, terapia punktów spustowych, terapia tkanek miękkich, igło terapia.
JAROSŁAW CHMIST – mgr fizjoterapii. Ukończył kursy: terapii manualnej holistycznej (6 modułów), mikrokinezyterapi A,B,C. Funkcjonalna terapia trzewi; Kinesiology Taping Basic, Kurs Suchego Igłowania, Manipulacje krótkodźwigniowe i długodźwigniowe, Cranio-Sacralna Terapia Upledgera, Patologie i urazy stawu kolanowego, Terapia manualna metodą Dorna, Terapia punktów spustowych SCS. Dodatkowo ukończył też kurs doradcy zawodowego, zarządzenie placówką społeczną oraz kurs pozyskiwanie funduszy UE.
Prowadzi prywatną praktykę. Pracował na stanowisku młodszego asystenta fizjoterapii w Specjalistycznym Szpitalu im. dr A. Sokołowskiego w Zakładzie Rehabilitacji w Wałbrzychu.
JUSTYNA SOBCZAK – mgr fizjoterapii. Ukończyła kursy: Rehabilitacja w przewlekłej hemiplegii, Suche igłowanie, Manipulacje krótko i długo dźwigniowe HVLA i LVHA, Spastyczność w chorobach OUN, Przewlekły ból w praktyce fizjoterapeuty, Terapia manualna metodą Kaltenborna Evjentha.
Pracuje na stanowisku młodszego asystenta fizjoterapii w Specjalistycznym Szpitalu im. dr A. Sokołowskiego w Zakładzie Rehabilitacji w Wałbrzychu